Tylko profesjonalne produkty
Darmowa dostawa już od 250 zł
14 dni na zwrot lub wymianę
Pewne bezpieczeństwo zakupów on-line

Kategorie:

Nutrend FLEXIT DRINK 400 gram

Nutrend Flexit 400g brzoskwinia.jpg
Kod produktu: #0000028610
Wariant
Dostępność
Na magazynie
36,90 PLN
+
-
Opis
Skład
Zastosowanie
Dawkowanie
Forum

- poprawia ruchomość i elastyczność elementów stawowych,
- stymuluje pracę komórek uczestniczących w tworzeniu tkanki łącznej,
- intensywnie regeneruje oraz chroni stawy i wiązadła przed uszkodzeniami i zwyrodnieniami,
- zmniejsza dolegliwości bólowe stawów,
- zapobiega odwapnianiu kości.

Kiedy skrzypią zawiasy w drzwiach, trzeba je naoliwić. Jeśli zaś szwankują nasze własne ‘zawiasy’, czyli stawy, to należy zastosować preparat zawierający odpowiednią kompozycję składników, o kompleksowym działaniu wspierającym układ kostno-stawowy organizmu człowieka.

Takim produktem jest preparat Nutrend Flexit drink marki Nutrend, który został stworzony z myślą o osobach potrzebujących wsparcia stawów z uwagi na wzmożoną aktywność fizyczną, intensywne treningi oraz duże przeciążenia wynikające m.in. ze specyfiki pracy zawodowej.

Bogata formuła preparatu zawierająca aż 11 składników aktywnych oraz jego znaczna wydajność - pojedyncze opakowanie zawiera 40 porcji suplementu, to tylko niektóre z wielu zalet preparatu. Wysoką jakość Flexit Drink docenili także konsumenci - jest jednym z najchętniej wybieranych preparatów wśród suplementów wspierających kondycję układu kostno-stawowego.

W skład tego preparatu wchodzi bogata i zróżnicowana gama substancji o działaniu wspierającym prawidłowe funkcjonowanie układu kostno- stawowego. Preparat zawiera glukozaminę w postaci najlepiej przyswajanego siarczanu glukozaminy. Glukozamina jest podstawowym składnikiem budulcowym chrząstki stawowej, a dodatkowo odgrywa istotną rolę w jej regeneracji, obniżać aktywności enzymów, które są odpowiedzialne za degradację chrząstki.

Kolejnym związkiem występującym w preparacie Nutrend Flexit drink jest siarczan chondroityny. Związek ten bierze udział w syntezie elementów chrząstki, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej odporności na przeciążenia i długotrwały ucisk. Chondroityna zapewnia także odpowiednią lepkość mazi stawowej (działającej jak smar w stawie), a dodatkowo zmniejsza aktywność enzymów odpowiedzialnych za degradację chrząstki, co sprzyja zatrzymaniu procesu chorobowego.

Wyniki badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Zdrowia (NIH) w USA wykazały, że jednoczesne stosowanie siarczanu glukozaminy oraz siarczanu chondroityny przynosi lepiej widoczne rezultaty niż przyjmowanie każdego z nich z osobna.

Silne właściwości przeciwzapalne i regenerujące wobec zniszczonej chrząstki wykazuje także metylosulfonylometan (MSM), organiczna postać siarki. Produkt charakteryzuje się znaczną zawartością białka kolagenowego będącego bogatym źródłem aminokwasów. Te ostatnie służą do budowy różnych białek organizmu człowieka, w tym kolagenu- podstawowego składnika chrząstek stawowych, kości czy więzadeł.

Najważniejszymi aminokwasami wchodzącymi w skład cząsteczki kolagenu są glicyna, hydroksyglicyna i prolina. Flexit drink został dodatkowo wzbogacony w ten ostatni aminokwas. Synteza kolagenu wymaga obecności witaminy C, która jako silny przeciwutleniacz, zabezpiecza enzym hydroksylazę prolinową przed utratą aktywności na skutek procesu utleniania.

W produkcie znajdują się także minerały-wapń i magnez w postaci łatwo przyswajalnych, organicznych form. Te związki mineralne są składnikami kości, zawiadują właściwą homeostazą mineralną ustroju, a dodatkowo biorą udział w procesach przewodnictwa nerwowo- mięśniowego. Z kolei witamina D i witamina B6 ułatwiają wchłanianie odpowiednio wapnia oraz magnezu z przewodu pokarmowego. Obecność witaminy D w preparacie sprzyja uzupełnieniu niedoborów tego składnika, powszechnie uznaje się, że osoby mieszkające w naszej szerokości geograficznej przewlekle cierpią na niedobór witaminy D w organizmie.

Bądź na bieżąco z naszymi poradami