Tylko profesjonalne produkty
Darmowa dostawa już od 250 zł
14 dni na zwrot lub wymianę
Pewne bezpieczeństwo zakupów on-line

Kategorie:

Nutrend ANTICRAMP 120 kapsułek

Nutrend Anticramp 120k.jpg
Kod produktu: #0000029136
Dostępność
Na magazynie
39,00 PLN
+
-
Opis
Skład
Zastosowanie
Dawkowanie
Forum

- zmniejsza ryzyko skurczów mięśni w trakcie wysiłku wytrzymałościowego,
- uzupełnia składniki mineralne utracone z potem w trakcie wysiłku wytrzymałościowego lub w wysokiej temperaturze otoczenia,
- przyśpiesza metabolizm kwasu mlekowego,
- przedłuża zdolności wysiłkowe,
- usprawnia przemiany metaboliczne - polepsza wykorzystanie źródeł energii do pracy mięśni.

Intensywny trening czy zawody sportowe to wyzwanie dla każdego sportowca. Wysiłek fizyczny wzmaga bowiem zapotrzebowanie organizmu na niektóre składniki, w tym wodę oraz sole mineralne, które są tracone w czasie intensywnego pocenia się i oddychania. Ważne jest, aby w trakcie aktywności fizycznej zadbać o utrzymanie właściwego poziomu nawodnienia organizmu i odpowiedniej podaży soli mineralnych oraz witamin. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko pojawienia niekorzystnych efektów nadmiernego wysiłku, przykładowo pod postacią skurczów mięśni.

Zawarta w preparacie Anticramp marki Nutrend kompozycja składników mineralnych- sodu, wapnia, potasu oraz chloru i fosforu, a także witamin z grupy B (B 1 , B 2 , B 3 , B 5 , B 6 ) wspomaga wytrzymałość oraz siłę działania mięśni. Dodatkowo produkt został wzbogacony w L-karnozynę, substancję, która ogranicza ich zmęczenie, zapobiegając niekorzystnemu spadkowi pH, będącego wynikiem nagromadzenia się kwasu mlekowego w obrębie pracujących mięśni. Pozwala to na wydłużenie czasu trwania aktywności fizycznej przy zachowaniu odpowiedniej jej intensywności. Karnozyna dodatkowo przyczynia się do szybszej regeneracji powysiłkowej.

W skład tego preparatu marki Nutrend wchodzi zbilansowana kompozycja soli mineralnych w swoich najlepiej przyswajalnych postaciach. Sód, potas, wapń, magnez oraz chlor i fosfor należą do podstawowych składników mineralnych ustroju, a ich odpowiedni poziom zapewnia utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej ustroju. Odchylenia od normalnych zawartości poszczególnych składników mogą przyczynić się do obniżenia homeostazy organizmu. Na niedobór minerałów są szczególnie narażeni sportowcy oraz osoby czynnie uprawiające sport. Intensywne pocenie się, oraz wzmożone oddychanie przyczyniają się do utraty wody, a wraz z nią i niezbędnych minerałów.

Skutkiem zachwiania bilansu wodno- elektrolitowego ustroju mogą być m.in. skurcze mięśni. Właśnie dlatego tak niezbędne jest uzupełnienie niedoborów składników mineralnych. Oprócz nich, w preparacie Anticramp znajduje się także karnozyna, która odgrywa znaczącą rolę jako środek wspomagający wydolność organizmu u sportowców i osób aktywnych fizycznie. Głównym jej zastosowaniem jest ograniczenie zmęczenia mięśni poprzez zapobieganie niekorzystnemu spadkowi pH w ich obrębie.

Obniżenie pH ma miejsce w wyniku nagromadzenia się kwasu mlekowego (w postaci jonów mleczanowych) w mięśniach, będącego końcowym produktem produkcji energii komórkowej przy ograniczonym dostępie do tlenu. Karnozyna jako substancja buforującą, redukuje niekorzystne skutki wynikające z obecności tego kwasu pod postacią bolesności mięśni lub ich nadmiernej kurczliwośći. Dzięki karnozynie dochodzi do wydłużenia czasu trwania wysiłku fizycznego oraz do zachowania jego odpowiedniej intensywności. Dodatkowo, karnozyna sprzyja szybkiej i efektywnej regeneracji powysiłkowej poprzez redukcję stanów zapalnych oraz mikrouszkodzeń powstających w mięśniach podczas intensywnej aktywności.

Pozostałymi składnikami preparatu Anticramp są witaminy z grupy B, które posiadają kompleksowe działanie na organizm człowieka. Witamina B 1 odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia oraz układu nerwowego. Podobne działanie wykazuje witamina B 3. Z kolei witamina B 2 wspomaga proces widzenia, pomaga zachować dobrą kondycję skóry i błon śluzowych, a także sprzyja utrzymaniu prawidłowego stanu czerwonych krwinek. Witamina B 5 wzmaga sprawność umysłową, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Z kolei witamina B 6 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu białek i węglowodanów, wzmaga funkcjonowanie układu odpornościowego, przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej.

Bądź na bieżąco z naszymi poradami